Felfedeztük a templomot

Templomi felfedező sétára érkeztek a gyermekek és szüleik 2024. június 15-én. Miskovics Mária szervező és Zoltán atya köszöntője után egy rövid videobejátszást tekintettünk meg a bibliai történetekről, majd valamennyi résztvevő elkészítette a maga képmását és a templomkép köré helyezte a tablón. Felkészültünk  tehát indulhatott a felfedezés a templomban. A kihelyezett infótáblák segítették a résztvevőket abban, hogy mely templomi berendezésnek mi a jelentősége, mire használjuk. Az állomásokon játékos feladatokat oldottunk meg, ezzel elmélyítve magunkban a már ismerteket, de új információkra is leltünk. A séta során közelebbről betekinthettek a játékosok a gyóntatószékbe, a sekrestyébe, felmehettek a kórusra, a szószékre. Az útvonalon kísérőfüzet segítségével haladtak végig, a teljesített feladat után pedig pecsétet kaptak a füzetükbe. A felfedezést közös ima a templomban, majd szeretetvendégség zárta a közösségi házban. Hálásan köszönjük Miskovics Máriának az előkészítő, szervező és lebonyolító munkát. Amint elmondta, Ausztriában tapasztalt jó gyakorlatot hozott el nekünk.